Dzisiaj w naszej gminie rozpoczęły się szczepienia osób z grupy 80+ przeciwko COVID-19. Do Ośrodka Zdrowia w Wiszni Małej zgłaszają się wcześniej zarejestrowani pacjenci. Akcja szczepień przebiega sprawnie i zgodnie z planem. Przed zaszczepieniem każdy z pacjentów został przebadany przez lekarza oraz wypełnił ankietę.
Zgodnie z wytycznymi rządowymi punkty szczepień mogą zaszczepić przeciwko COVID-19 tylko 30 pacjentów tygodniowo.
Seniorzy 70+, którzy jeszcze nie umówili się na termin szczepienia mogą to zrobić na trzy sposoby:
- telefonicznie dzwoniąc na całodobową infolinię NFZ działającą pod numerem 989,
- elektronicznie przy wykorzystaniu internetowego Konta Pacjenta,
- wysyłając sms-a o treści SzczepimySie na nr 664 908 556.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja