W kościele p.w.
Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzeszowie trwają prace
konserwatorskie. Zabytkowe malowidła z początku XVII wieku
pokrywające strop nad nawą budynku zyskają nowy blask. Obecnie
prowadzone są czasochłonne działania mające na celu
oczyszczenie malowideł. Czyszczenie odbywa się przy użyciu
miąższu chleba, który działa jak gumka do wycierania. Ten etap
prac związany z renowacją sufitu powinien zakończyć się na początku października.