obraz na stronie Koncert charytatywny w Krynicznie

24 stycznia 2020 r. w świetlicy w Krynicznie odbył się V Koncert Charytatywny. To jedno z ważniejszych wydarzeń organizowanych przez Szkołę Podstawową w Krynicznie. Tegoroczny koncert pt. „Nie tylko prząśniczka, czyli w krainie  Stanisława  Moniuszki” zgromadziła  liczną  widownię. W celu przybliżenia dzieciom, młodzieży  oraz dorosłym twórczości  Stanisława Moniuszki powstał projekt (pod kierownictwem pani Moniki Kielan i pani Doroty Olbryt) realizowany w ramach programu „Kultura na Zakręcie” ogłoszonego przez OKSiR w Wiszni Małej. Uczniowie  Szkoły  Podstawowej w Krynicznie oraz  jej absolwenci i goście wykonali zaprezentowali przed publicznością utwory  Moniuszki. Można było usłyszeć pieśni takie jak: „Prząśniczki”, „Pieśń wieczorną”, „Złotą  rybkę”, „Dziada i babę” czy „Trzech Budrysów”. Przedstawione zostały również fragmenty  najsławniejszych  oper: „Halki” i „Strasznego Dworu”. Poprzez  humorystyczne, zabawne  scenki filmiki  twórcy chcieli zachęcić  do  zainteresowania się  muzyką poważną, która  wcale  nie musi być nudna. Gorące brawa i śmiech  widowni były  dowodem na to, że  oryginalne wykonanie  utworów  Moniuszki to strzał w dziesiątkę.  

W drugiej części koncertu wystąpili utalentowani wokalnie absolwenci  szkoły:  Zoja Bieszczad,  Konrad Bielicki, Aleksander Drzazga, Aleksandra Gryszczuk oraz Hanna Jordanek. 

Podczas koncertu zebrano kwotę w wysokości 2349 zł, która zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się  do organizacji koncertu: pani Monice Kielan, pani Dorocie Olbryt, Radzie Sołeckiej z  Kryniczna, uczniom, absolwentom i gościom.