W tym roku po raz sto drugi świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Ta wyjątkowa data jest nadzwyczajną okazją do oddania hołdu walczącym Polakom, dzięki którym żyjemy teraz w wolnej Polsce. Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy się spotkać na wspólnych obchodach święta. Jednak chętni mogli wziąć udział w uroczystościach z własnych domów, oglądając transmisję on-line.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i wieńców pod pomnikiem Pamięci Narodowej. W uroczystości wzięli udział: wójt Jakub Bronowicki, członek zarządu powiatu trzebnickiego Sławomira Misiura-Hermann, przewodnicząca rady gminy Małgorzata Ottenbreit, radny Władsław Synowiec, sołtys Piotrkowiczek Grzegorz Ryng, harcerki z drużyny ZHP Wisznia Mała oraz przedstawiciele OKSiR-u. Wartę przed pomnikiem pełniła Jednostka Strzelecka 3003 im. Orląt Lwowskich. Następnie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny odprawiana przez proboszcza ks. Józefa Sadkiewicza w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach (transmitowana w Internecie). Na zakończenie, już on-line wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Pawła Maliczowskiego, która wykonała utwór „Rota”. Tuż po występie orkiestry mogliśmy wysłuchać piosenek patriotycznych w wykonaniu Justyny Masternak.
W tym trudnym dla wszystkich czasie zachęcamy do świętowania tego wyjątkowego święta w domach, w gronie najbliższych.