obraz na stronie Być jak Ignacy

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach uczestniczą w projekcie „Być jak Ignacy”. Program ten nawiązuje do osoby Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej, który jest przedstawicielem szerokiego grona polskich naukowców. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat honorowy nad nim objął Minister Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas ósmej i szóstych podczas zajęć odkrywają genialnych Polaków oraz wynalazki nad którymi pracowali naukowcy. Równocześnie sami podejmują wyzwania w różnych dziedzinach nauki.


Wiadomość z przyszłości od Ignacego