obraz na stronie Rozpoczynamy akcję „Maseczka dla mieszkańca”

Od jutra (16 kwietnia) każda osoba przebywająca w miejscu publicznym będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zgodnie z decyzją podjętą przez wójta Jakuba Bronowickiego, gmina Wisznia Mała sukcesywnie będzie dostarczała maseczki ochronne wielokrotnego użytku mieszkańcom naszej gminy. Liczba maseczek dla danej nieruchomości będzie wynikać z liczby osób zgłoszonych w deklaracjach odpadów komunalnych. Większa część maseczek zostanie wykonana przez wolontariuszy w ramach akcji „Solidarna Wisznia Mała”, za co serdecznie wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy.

Kolejna duża partia materiału trafiła do naszych „lokalnych krawców”, dzięki czemu powstanie kolejna partia tak ważnego obecnie produktu. Do każdej maseczki zostanie dołączona instrukcja jej dezynfekcji.