obraz na stronie Maseczki dla mieszkańców gminy

Na wniosek wójta Jakuba Bronowickiego mieszkańcy gminy Wisznia Mała w poprzednim tygodniu otrzymali maseczki ochronne wielokrotnego użytku. To konsekwencja wytycznych rządu wprowadzających konieczność zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Dzięki intensywnej pracy wolontariuszek i wolontariuszy z naszej gminy, którzy są zaangażowani w krojenie i szycie maseczek ochronnych, mogliśmy dostarczyć je do mieszkańców gminy. Jako, że wolontariusze nie byli w stanie uszyć wystarczającej ilości maseczek, gmina dokupiła 6 tys. sztuk tego niezbędnego produktu, który w większości został uszyty przez firmę z terenu naszego powiatu. Od 17 do 25 kwietnia do naszych mieszkańców trafiło 10 tys. maseczek wielokrotnego użytku, które dostarczali strażacy z OSP Wisznia Mała oraz pracownicy OKSiR-u i SAPO, za co serdecznie im dziękujemy.