obraz na stronie Terytorialsi wznawiają nabór ochotników. Na nowych zasadach

Od lipca rekrutacja do służby w WOT ma być prostsza niż dotychczas.
Ta służba nie koliduje z nauką czy pracą zawodową.

Kandydat, który zgłosi się do Wojskowej Komendy Uzupełnień zostanie skierowany do zapoznania się z jednostką wojskową, a następnie na badania psychologiczne.
Nie będzie już musiał przechodzić przez cały cykl badań Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej.
O przydatności do służby w WOT świadczył będzie wpis uzyskany podczas kwalifikacji wojskowej.


Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi WOT, powinni zgłaszać swoje kandydatury w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień, która odpowiada za przeprowadzenie kwalifikacji.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin wizyty w WKU należy ustalać telefonicznie.
Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z ePUAP.
Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.
Dla nowych ochotników do służby jeszcze w tym roku zaplanowano 62 szkolenia podstawowe oraz 55 szkoleń wyrównawczych.