13 grudnia mieszkaniec Wiszni Małej Pan Lucjan Gruszecki obchodził jubileusz 90-lecia urodzin. W tym szczególnym dniu Jubilata odwiedził wójt Jakub Bronowicki, który złożył mu życzenia, przekazał list gratulacyjny, kwiaty oraz prezenty. Spotkanie upłynęło w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.
Pan Lucjan pochodzi z Czerniowic, miejscowości aktualnie należącej do Ukrainy. Stamtąd w 1945 roku został przewieziony wraz z całą rodziną do Tuplic, a następnie przyjechał do Wrocławia, gdzie mieszkał do 1978 roku. Z wrocławskiego Biskupina przeprowadził się do gminy Wisznia Mała by wesprzeć syna w prowadzeniu firmy. Od 1985 roku mieszka w Wiszni Małej.
Pan Lucjan początkowo pracował jako urzędnik państwowy, następnie prowadził z synem działalność gospodarczą, a po roku założył własną firmę. Do dnia dzisiejszego jest aktywny zawodowo. Przez całe swoje życie dużo podróżował i był bardzo energiczną osobą. Nadal prowadzi aktywny tryb życia, dużo jeździ na rowerze.
Jubilat ma dwóch synów, 5-ciu wnuków i 5-ciu prawnuków. Zacnemu Jubilatowi i jego najbliższym życzymy by radość życia oraz zdrowie towarzyszyło im jak najdłużej.