OGŁOSZENIE

Ogłoszenie IX naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłączy do kanalizacji sanitarnej.

Wójt Gminy Wisznia Mała zaprasza do składania wniosków o udzielenie dotacji celowej dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych ze środków budżetu gminy Wisznia Mała na dofinansowanie kosztów budowy nowych przyłączy do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej, zlokalizowanej na terenie gminy Wisznia Mała, odprowadzających ścieki bytowe z  budynków mieszkalnych.

1. Termin składania wniosków: do dnia 30 września 2024 roku.
  2. Wnioskodawcy:
    • osoby fizyczne władające nieruchomością przyłączaną do sieci kanalizacji sanitarnej, wspólnoty mieszkaniowe w zakresie wyodrębnionych lokali mieszkalnych.
  3. Miejsce składania wniosków: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z  o.o. w Wiszni Małej, ul. Lipowa 15, Strzeszów, 55-114 Wisznia Mała.
  4. Sposób złożenia wniosków: wypełnione wnioski w postaci papierowej wraz z  załącznikami należy złożyć osobiście lub drogą pocztową na adres w/w spółki, w dni robocze w godzinach:
    • pn. wt., czw. od 7:00 – do 15:00;
    • śr. od. 7:00 – do 16:00;
    • pt. od 7:00 - do 14:00.
  1. Podstawa udzielenia dotacji: Uchwała Rady Gminy Wisznia Mała nr VII/XXIV/176/16 z dnia 26 października 2016 r., w  sprawie ustalenia zasad udzielania dotacji celowej dla osób fizycznych ze środków budżetu gminy Wisznia Mała na  dofinansowanie kosztów budowy przyłączy do sieci kanalizacji sanitarnej (Dz. Urz. Woj. Doln z 4.11.2016 r. ze zm.).
  2. Regulamin udzielania dotacji wraz ze wzorem wniosku o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłącza do kanalizacji sanitarnej oraz wniosku o rozliczenie i przekazanie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłącza kanalizacyjnego jest dostępny na stronie www.wiszniamala.pl w zakładce DLA MIESZKAŃCÓW/ OCHRONA ŚRODOWISKA.

Dodatkowe informacje na temat zasad udzielania dotacji można uzyskać osobiście lub telefonicznie w PGK Sp. z o.o. w Wiszni

Małej, Strzeszów, ul. Lipowa 15 lub pod nr tel. 71 711 96 40.