X jubileuszowa edycja MTB Cross Country już za nami. Tym razem start i meta zawodów miała miejsce w Wysokim Kościele, a zawodnicy pokonywali wymagająca trasę wiodącą m.in. przez Wzgórza Trzebnickie. W wyścigu brali udział zarówno mężczyźni, kobiety jak i dzieci.

Jako pierwsi wystartowali najmłodsi, którzy rywalizowali na poszczególnych dystansach: 1,5 km/3,5 km/7 km. W kategorii 2010 r. i młodsi I miejsce zdobyli Nina Bednarek i Rafał Prokopski, w kategorii 2009-2006 r. I miejsca przypadły Natalii Piróg i Robertowi Łopycie, natomiast w kategorii 2005-2003 r. Tatianie Wesołowskiej i Krystianowi Trelińskiemu. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody, a każdy z uczestników otrzymał medal oraz pamiątkowy zestaw gadżetów.
Po dzieciach i młodzieży na starcie stanęli zawodnicy głównego wyścigu. W rywalizacji dorosłych wzięło udział ok. 80 zawodników. Kobiety startowały na dystansie 13 km, a mężczyźni 26 km. W kategorii mężczyzn metę pierwszy przekroczył Jakub Kowalczyk z Obornik Śląskich z czasem 1:16:57. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Magdalena Wojtyła z Obornik Śląskich, która osiągnęła czas 00:48:50. Przyznane były również puchary oraz nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ponadto wyróżnieni zostali zawodnicy z gminy Wisznia Mała. Najlepszym okazał się Paweł Klimkiewicz z Ozorowic (01:28:33), następnie Piotr Henryk Tokarski z Ligoty Pięknej (01:35:31) i Mariusz Szukalski z Szewc (01:35:32).
 X edycja MTB Cross Country dostarczyła zawodnikom dużo adrenaliny, jak również pozytywnych emocji i pięknych widoków. Za organizację imprezy szczególne podziękowania należą się panom Romanowi Turosze oraz Tomaszowi Janikowi, którzy wiele dni spędzili na przygotowaniu idealnej trasy, która została doceniona i wysoko oceniona przez zawodników. Nie można pominąć również zaangażowania Stowarzyszenia Team Extreme Off Road Club z Wysokiego Kościoła, Rady Sołeckiej Wysokiego Kościoła wraz z panią sołtys Bożeną Bienias, mieszkańców miejscowości oraz wolontariuszy z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szewcach. Wszystkim dziękujemy.